Використання електрошокера в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Офіцер із нагляду за затриманими повинен бути повідомлений про застосування електрошокера до особи до або під час затримання. Якщо у затриманого через це є будь-які ознаки негативної або незвичної фізичної реакції, йому необхідно надати невідкладну медичну допомогу. Керівництво щодо роботи з наслідками використання електрошокера міститься у Затвердженій професійній практиці щодо використання електрошокера. У разі застосування електрошокера, при проведенні оцінки ризиків офіцер із нагляду за затриманими повинен звернути увагу на наявність можливих вторинних ушкоджень, наприклад, забоїв голови, болю в шиї, пошкоджень плечей, зап’ясть або рук через падіння, а також перевірити, чи вістря електрошокера досі лишається у тілі затриманого. Необхідно звернутись до медичного працівника із проханням оглянути затриманого або видалити вістря у разі його наявності. Офіцери, які отримали електрошокер як частину свого спорядження, можуть носити його з собою по центру тримання під вартою. Та слід враховувати суворе керівництво щодо носіння, техніки безпеки та використання електрошокера. При оцінці ризиків та прийнятті рішень необхідно керуватись НМПР. До використання електрошокера застосовуються ті самі вимоги, що діють і для інших випадків застосування сили. Зокрема, використання електрошокера повинно бути необхідним, повністю виправданим і пропорційним рівню небезпеки, що виникла. При вирішенні питання щодо застосування заходів контролю або тактик контролю або обмежувальних заходів у центрі тримання під вартою, офіцери повинні повністю врахувати існуючі обставини та найбільш пропорційні варіанти реагування на них. Електрошокер ніколи не повинен використовуватись для забезпечення дотримання процедури.

Медична оцінка[ред. | ред. код]

Були зафіксовані випадки, у яких особи, до яких застосовували електрошокер, помирали протягом нетривалого часу після такого застосування. Проте причиною смерті електрошокер не був. Судово-медичний експерт повинен якомога швидше оглянути усіх затриманих осіб, до яких застосовували електрошокер. Якщо затриманий отримав травму голови як вторинний наслідок застосування електрошокеру, його необхідно доправити до лікарні для медичного огляду та нагляду за травмою. Офіцери та співробітники повинні приділяти особливу увагу затриманим, до яких застосовували електрошок, і які мають, або у яких є підозра на наявність діабету, астми, хвороби серця, епілепсії чи будь-якого іншого стану, який може впливати на перебування особи у затриманні. До таких факторів також відносяться вживання алкоголю та/або наркотиків.

Моніторинг після використання електрошокера[ред. | ред. код]

Офіцери повинні уважно слідкувати за затриманим, до якого застосовували електрошок. Якщо затриманий утримується у камері, моніторинг і нагляд за ними повинні проводитись відповідно до оцінки ризиків. Тобто такий затриманий повинен перебувати під постійним наглядом (рівень 3) або бути недалеко від офіцера (рівень 4). Скарги затриманого на біль у грудях або нестачу повітря є тривожними сигналами. Якщо затриманого доставили одразу до лікарні (відповідно до статті 136 Акту про психічне здоров’я особи 1983 року або у зв’язку з іншою медичною обставиною), необхідно повідомити лікаря, який відповідатиме за затриманого, про те, що до останнього застосовували електрошокер. Після прибуття до центру тримання під вартою офіцери повинні при першій можливості надати особі, до якої застосовувався електрошок, роздатковий матеріал про електрошокер із описом пристрою, його роботи та наслідків застосування. Офіцери повинні також надати повне роз’яснення такого матеріалу. Офіцер повинен заносити інформацію про застосування електрошоку до особи та про надання йому/їй відповідної інформації до особової справи затриманого та до форми (протоколу) про застосування сили.