Відповідні дорослі (законні представники) в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Правоохоронці повинні встановити політику та протоколи щодо забезпечення доступу до відповідних дорослих (законних представників) для молодих людей, які тримаються під вартою в поліції. Місцеві групи з питань молодіжної злочинності мають встановлену законом відповідальність за забезпечення надання послуг відповідного дорослого для дітей та підлітків, незалежно від того, чи вони надають цю послугу самостійно, або підписують угоду з волонтерськими організаціями чи приватним сектором щодо здійснення цього від їхнього імені. Відповідний провайдер відповідає за співпрацю з місцевими правоохоронними органами для розробки політики та протоколів, щоб забезпечити ефективне надання послуг відповідного дорослого згідно з Рекомендаціями Ради з питань здійснення правосуддя у справах неповнолітніх (2014). Ці рекомендації дають зрозуміти, що послуги відповідного дорослого повинні надаватись не лише у стандартний робочий час, а і позанормово. Всі відповідні дорослі, керівники центрів тримання під вартою, офіцери центрів тримання під вартою та співробітники повинні знати про свої обов'язки, визначені PACE, а також про будь-які узгоджені місцеві політики, протоколи або угоди про надання послуг щодо забезпечення законних представників. Для отримання додаткової інформації див. PACE та розділ 38 Акту про злочини та порушення громадського порядку 1998 року. Див. також Рада з питань здійснення правосуддя у справах неповнолітніх (YJB). Стандарти ювенальної юстиції. YJB та Національна мережа надання послуг законних представників також опублікували спільні рекомендації та поради щодо надання послуг законних представників.

Коли потрібно зв'язатися з відповідним дорослим (законним представником)?[ред. | ред. код]

Затримання може бути дуже стресовим, тому важливо, щоб відповідна доросла особа (законний представник) відвідала затриману особу якнайшвидше, щоб мінімізувати час, який дитина чи підліток проводять у місці тримання під вартою. Рекомендації Ради з питань здійснення правосуддя у справах неповнолітніх (2014) вимагають відвідування протягом двох годин після подання першого запиту. Для того, щоб використання часу і ресурсів було ефективним, YOT повинні враховувати місце розташування та час прибуття законного представника, а також наявність і час прибуття адвоката та виконання необхідних умов для тих осіб, хто був спільно заарештований. Офіцери повинні записувати і контролювати час, коли законний представник отримує повідомлення про взяття дитини під варту та її прибуття до відділку поліції, щоб забезпечити якнайшвидше вирішення цього питання для дітей та підлітків.

Надання допомоги законного представника дітям та підліткам з психічними захворюваннями або розладами в навчанні[ред. | ред. код]

Офіцери та співробітники повинні особливо звертати увагу на те, щоб діти та підлітки, які визначаються як такі, що мають психічні захворювання або розлади в навчанні, були належним чином підтримані. Кодекс PACE C Примітки до рекомендацій 1D зазначають, що «У випадку людей з психічними розладами або іншим чином психічно уразливими, може бути кращим, якщо законним представником є особа, яка має досвід або підготовку щодо надання допомоги таким людям, а не родич, який не має такої кваліфікації. Але якщо затримана особа віддає перевагу родичу, а не незнайомій більш кваліфікованій особі або має заперечення щодо конкретної людини, її побажання, якщо це можливо, повинні дотримуватися».

Офіцери та співробітники повинні знати, що:

  • Наявність законного представника не є адекватною заміною юридичної консультації;
  • Психічно уразлива затримана особа може потребувати додаткового часу і допомоги в розумінні судового процесу;
  • Підозрювана особа, яка має психічне захворювання або розлад в навчанні, навряд чи може попросити надати їй адвоката.

Хто може виступати в ролі законного представника?[ред. | ред. код]

Відповідно до положень Кодексу PACE C 1.7 (а), законного представника необхідно призначати кожній дитині чи підлітку. Законні представники повинні мати можливість надати ефективну підтримку. Батьків або опікунів слід розглядати в першу чергу. Батькам/опікунам може знадобитися підтримка або практична допомога для відвідування поліцейського відділку та розуміння ролі законного представника. Кожній людині, яка виступає в ролі законного представника, слід надати копію Рекомендацій для законних представників Міністерства внутрішніх справ (2011 р.) та дати достатньо часу для ознайомлення з ними. Офіцери повинні повідомити такій особі, що офіцер центру тримання під вартою буде готовий відповісти на запитання щодо цього документу та ролі законних представників. Кваліфіковані законні представники, які діють від імені державної системи, можуть бути вже знайомі з цим документом, але офіцери повинні все одно запропонувати їм ознайомитись з ним. Цю роль виконують організовані групи навчених волонтерів. Правоохоронці повинні використовувати незалежного, кваліфікованого законного представника з місцевої служби надання послуг законних представників, у випадках, коли це можливо.

Фактори, які слід враховувати при призначенні законного представника[ред. | ред. код]

Для законного представника корисно знати передумови та обставини затримання молодої особи. Для полегшення пошуку необхідної інформації, необхідно визначити, чи молода особа перебувала на обліку YOT або соціальних слуб і в якій ролі. Офіцери повинні звернутися до офіцера – керівника або призначеного соціального працівника (якщо можливо), щоб з'ясувати, яка інформація про молоду особу є доступною.

Альтернативні заходи, коли батько, мати або опікун не можуть діяти як законні представники[ред. | ред. код]

Правоохоронці повинні вживати альтернативних заходів, у випадку, коли: Було докладено всіх зусиль для того, щоб зв'язатись з батьками, проте безрезультатно; Батьки відмовляються або не можуть виконувати таку роль.

У Кодексі С PACE, Примітки до рекомендацій 1B, зазначено, що особа, включаючи батьків або опікунів, не може виконувати функції законного представника, якщо:

  • Вона підозрюються в причетності до правопорушення;
  • Вона є жертвою;
  • Вона є свідком;
  • Вона бере участь у розслідуванні;
  • Вона дала свідчення, перед тим як виступити в ролі законного представника;
  • Молода особа відчужується від батьків і чітко і конкретно заперечує їх присутність.

В інших випадках заперечення дитиною чи підлітком щодо призначення певного законного представника саме по собі не виключає залучення цього дорослого. Вибір представника – це рішення офіцера центру тримання під вартою, що враховує всі обставини, включаючи думку дитини чи підлітка. Офіцери повинні пам'ятати, що законний представник повинен мати можливість спілкуватися з дитиною чи підлітком та від її імені, і що процес не буде ефективним, якщо молоді особи заперечують проти призначення певної особи законним представником.

Якщо дитина чи підліток зізналась в скоєному правопорушенні соціальному працівнику або члену YOT або зробила це в їх присутності, якщо ця особа не виступала в ролі законного представника, ця особа не повинна бути призначена як законний представник, щоб діяти в інтересах правосуддя.