Діти та підлітки в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Діти та підлітки є захищеною групою з конкретними факторами вразливості. Поводження з ними під час тримання під вартою регулюється не лише національним законодавством, а й Конвенцією ООН про права дитини (КПД ООН), яку Сполучене Королівство підписало та ратифікувало. КПД ООН визначає дитину як особу віком до 18 років, якщо відповідні закони не визнають більш ранній вік настання повноліття. Існують конкретні правила та обов'язки, яких слід дотримуватися при затриманні дитини чи підлітка. У випадку, коли після взяття під варту немає відомостей про вік особи, наприклад, якщо особа відмовляється надавати цю інформацію або якщо вона не має засобів для підтвердження віку, офіцерам необхідно прийняти рішення про те, чи слід розглядати її як дитину/підлітка, чи як дорослу особу. У Пункті 1.5 Кодексу С PACE йдеться про те, що якщо виявляється, що особа не досягла 17 років або досягла 17 років, але є молодшою за 18 років, офіцери та співробітники центру тримання під вартою повинні ставитись до неї як до дитини/підлітка відповідного віку з метою дотримання Кодексів PACE, якщо немає чітких доказів того, що ця особа є старшою за віком. Можливі випадки, коли особа, яка є чи вважається старшою, заявляє, що їй не виповнилося 17 років або вона є молодшою за 18 років, щоб скористатися відмінним ставленням, яке застосовується до дітей та підлітків як у місцях тримання під вартою, так і в процесі судового розгляду в справах неповнолітніх, якщо їм пред'явлено обвинувачення. У таких випадках допомогти визначити вік може Група з питань молодіжної злочинності (YOT) або медичний працівник. Проте, якщо залишається сумнів, офіцери повинні розглядати цю особу як дитину/підлітка під час затримання. Якщо особа буде обвинувачена у вчиненні правопорушення, її вік буде формально визначено в суді. Після висунення обвинувачення необхідно передати всіх дітей або підлітків у віці до 16 років включно, яким було відмовлено у звільненні під заставу, до місцевої відомчої установи. Пункт 1.5A Кодексу C PACE розповсюджує положення та гарантії PACE на «неповнолітніх осіб» віком до 17-років, за винятком двох випадків:

  • Статутні положення в розділі 38 PACE, які застосовуються лише до затриманої «неповнолітньої особи» (підстави тримати таких осіб у центрах тримання під вартою в поліції після висунення обвинувачень та вимогу про передачу їх до місцевої відомчої установи);
  • Статутні положення в розділі 65 (1) PACE, в яких встановлено, що 17-річна особа може дати «належну згоду», після якої не потрібно отримувати додаткову згоду батьків або опікунів.

Це зміниться, коли вступить в дію розділ 42 CJCA, і відмінність між 17-річними особами та іншими дітьми та підлітками буде знято.