Обшук затриманих в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Важливо проводити обшук затриманих. Це знижує ризик нанесення шкоди співробітникам, забезпечує безпеку затриманих і дозволяє вилучити об’єкти, наявність яких у затриманого може стати предметом судового розгляду. Відповідно до статті 54 Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE) обшук затриманих осіб проводиться по прибуттю до відділку поліції. Передбачене окреме повноваження проводити обшук у будь-який час відповідно до статті 54 (6А)-(6С). Офіцер із нагляду за затриманими здійснює такий обшук, якщо, на його думку, затриманий володіє предметом, який може бути використаний для завдання фізичної шкоди будь-кому (у тому числі самому затриманому), пошкодження майна, впливу на цілісність доказів або для втечі затриманого. Лише констеблі та визначені офіцери з нагляду за затриманими мають обидва повноваження щодо обшуків як після, так і під час перебування у відділку поліції відповідно до п. 26 Списку 4 Акту про реформу поліції 2002 року. П. 35(4) Списку 4 Акту про реформу поліції 2002 року також надає право визначеним конвоїрам проводити обшук осіб, яких вони доправляють з одного відділку поліції до іншого або з відділку поліції до іншого місця і потім назад до того самого або іншого відділку поліції.

Додаткова інформація[ред. | ред. код]

Рівність і індивідуальні потреби

Обшук під час затримання[ред. | ред. код]

Стаття 32 Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE) визначає повноваження офіцерів поліції щодо обшуку затриманих осіб. Офіцери можуть вживати помірну силу для проведення таких обшуків. Співробітникам завжди потрібно зважувати, чи необхідно здійснити обшук затриманого перш ніж розмітити його у транспортний засіб. У випадках масштабних порушень громадського порядку може бути безпечніше спочатку забрати затриманого з місця подій, а вже потім обшукати його. П. 34(2) Списку 4 Акту про реформу поліції 2002 року надає визначеному конвоїру обшукати затриманого/заарештованого та вилучити знайдені у нього предмети під час переїзду з місця затримання до відділку поліції. Детальні вимоги щодо проведення обшуків в інтимних місцях, а також обшуків, які вимагають зняття одягу, див. у Кодексі С, Додаток А до Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE).

Обшук затриманого, який утримується під вартою[ред. | ред. код]

Якщо затриманих обшукали під час затримання, їх не слід залишати без нагляду до передачі їх офіцеру з нагляду за затриманими. Останній вирішує, чи потрібний додатковий обшук. Таке рішення повинно прийматись і будь-які обшуки, що проводяться на їхній основі, повинні відповідати Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE) і кодексам практики. Офіцер з нагляду за затриманими своїм рішенням визначає необхідність проведення обшуку, його масштаб і наступне вилучення будь-яких предметів, які має при собі затриманий. Усі співробітники центрів тримання під вартою мають проходити підготовку та підвищення кваліфікації відповідно до Вступного керівництва з питань особистої безпеки 2012 року Асоціації керівників поліцейських служб і Національної навчальної програми офіцерів із нагляду за затриманими (NCOLP) (доступне у Програмі управління підготовкою для зареєстрованих користувачів). Офіцери з нагляду за затриманими також проходять підготовку щодо нагляду за проведенням обшуку затриманих у камерах. Така підготовка повинна обов’язково включати питання ґрунтовності, контролю й обмеження, а також різноманітності.

Документування рішень[ред. | ред. код]

Офіцери повинні вносити відповідні записи про процес прийняття ними рішень до особистої справи затриманого. Офіцери повинні зазначати причини обшуку, присутніх при його проведенні, тих, хто проводив обшук, а також описувати усі знайдені або вилучені предмети.

Проведення обшуків[ред. | ред. код]

Офіцер із нагляду за затриманими має роз’яснити затриманому, чому його обшукують. Такий офіцер також відповідає за збереження всіх предметів, вилучених у затриманого. Персонал також повинен роз’яснювати затриманим, чому необхідно пройти певні процедури, які можуть видаватись ворожими. Наприклад, що затриманому треба зняти частину свого одягу для проведення його обшуку. Офіцери та персонал повинні проводити обшуки з повагою та гідністю. Обшук потрібно здійснювати у місці, де затриманого ніхто не побачить окрім осіб, які мають бути присутніми при обшуку. Місце для обшуку також потрібно обирати таким чином, аби затриманого не побачили представники іншої статі. Під час обшуку в оголеному вигляді затриманого не можна просити сісти навприсідки. Офіцер із нагляду за затриманими повинен повністю пояснити затриманому причину(и) проведення конкретного виду обшуку. Офіцери з нагляду за затриманими можуть повторити цей обшук пізніше під час утримання особи під вартою, якщо перший обшук проводився у несприятливих умовах.

Керівництво факультету судової та правової медицини (ФСПМ) щодо проведення проведення обшуків в інтимних місцях[ред. | ред. код]

Керівництво факультету судової та правової медицини (ФСПМ) щодо проведення проведення обшуків в інтимних місцях

Коли обшук, який вимагає зняття одягу, може перетворитися на обшук в інтимних місцях?[ред. | ред. код]

Доторки або застосування фізичного впливу до будь-якого отвору тіла (окрім рота) або безпосередніх зон навколо нього кваліфікуватимуться як “обшук інтимного характеру (обшук в інтимних місцях”) відповідно до цілей Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE). Будь-який умисний фізичний контакт із геніталіями (наприклад, їх переміщення або підняття), а не звичайний їх візуальний огляд, повинен вважатися “обшуком в інтимних місцях”. Якщо це сприятиме здійсненню обшуку, затриманого можна попросити підійняти руки вгору або стати, розставивши ноги та нахилившись уперед, щоб уможливити візуальний огляд геніталій і анального отвору за умови відсутності будь-якого контакту з жодним отвором тіла. У випадку проведення термінового обшуку інтимного характеру неповнолітної особи до прибуття її повнолітнього родича або знайомого, офіцери повинні зробити запис із обґрунтуванням необхідності такого обшуку, а також із зазначенням усіх дій, якій були вжиті для негайного приведення відповідної дорослої особи на місце подій. Відповідно до справи “ПД (ініційована її знайомим, залученим до цього судового процесу, ЗД) проти Головного констебля поліції Мерсейсайду, за участю громадської організації “Справедливий закон для дітей” і групи інтересів “Об’єднання за права дитини Англії”, Палати з цивільних справ Апеляційного суду Англії та Уельсу [2015 рік EWCA Civ 114], у випадках, коли необхідно, щоб вразливі повнолітні особи або діти, затримані поліцією, зняли свій одяг через ризик заподіяння шкоди, потрібно дотримуватись Кодексу С Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE). Офіцери не повинні вважати/розглядати обшук в інтимних місцях як найоптимальніший спосіб попередити нанесення затриманими шкоди самім собі. Офіцери повинні дотримуватися застережень Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE), щоб захистити вразливих людей і дітей.

Вилучення та зберігання особистих речей затриманого[ред. | ред. код]

Під час проведення оцінки ризиків Офіцери з нагляду за затриманими повинні враховувати, що такі предмети одягу як краватки, ремені, шнурки та мотузки можуть бути використанні для задушення. Усі члени персоналу зобов’язані піклуватись за затриманими. Вони повинні зробити все можливе для захисту права на життя затриманого відповідно до ст. 2 ЄКПЛ.

Вилучення певних речей[ред. | ред. код]

Рішення про вилучення речей у затриманого повинно прийматись на основі оцінки ризиків, які становить кожна конкретна особа, та керівництва, наданого у Кодексі С Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE). Офіцери з нагляду за затриманими можуть (відповідно до статті 54 Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE)) вилучати одяг, якщо вони вважають, що затриманий може його використати для нанесення собі шкоди. Також див. п. 4.2 Кодексу етики Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE). Проте коли офіцери з нагляду за затриманими приймають рішення щодо вилучення особистих речей затриманих, вони повинні співвідносити необхідність захисту права на життя із важливістю забпезпечення поваги до гідності затриманого. Наприклад, потрібно дозволяти затриманим із вадами зору залишити їхні окуляри, якщо немає особливих підстав вважати, що затримані можуть використати такі окуляри на шкоду собі. Статті 54(3) і 54(4) Акту про поліцію і докази у кримінальних справах (PACE) передбачають право вилучати одяг, який може бути використаний для нанесення фізичних ушкоджень. А статті 53(6) і 53(6А) регламентують процедуру виявлення та/або вилучення одягу та інших предметів у процесі обшуку. Офіцери не можуть залишати затриманого без жодного одягу на заміну постійному нагляду за ним. Затриманому необхідно надати можливість перевірити та підписати ту частину своєї особової справи, де мітиться перелік вилучених предметів, і підтвердити правильність такого переліку. Персонал установи, де перебуває затриманий, повинен забезпечити належні умови зберігання та безпеки особистих речей затриманого. Якщо затриманий має при собі медичні препарати, їх необхідно вилучити. Але подальше розпорядження такими медичними препаратами здійснюється лише після їх вивчення медичним працівником та прийняття відповідного рішення.

Змінний одяг[ред. | ред. код]

Усі центри тримання під вартою повинні мати в наявності достатню кількість змінного одягу. Такий одяг, за необхідності, видається затриманому. Офіцери повинні поважати гідність затриманих і задовольняти їх базові потреби у теплі та комфорті. Якщо одяг затриманого мокрий, офіцери повинні надати їм змінний одяг. Це допоможе уникнути переохолодження. Паперовий одяг не є належним змінним одягом.