Посібник «Інфекційні хвороби та ризики для роботи поліцейського»

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В посібнику ви знайдете практичні рекомендації щодо запобігання поширенню інфекційних хвороб під час виконання службових обов’язків: Як не заразитись? Що робити, якщо ваш колега захворів? Які заходи вжити, якщо ви вже проконтактували з підтвердженим хворим? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете на сторінках посібника.

Інфекційні захворювання були головною причиною захворюваності та смертності протягом усієї історії людства. На поширення інфекційних хвороб впливали різні кроки людської цивілізації. Наприклад, спільні для людей та тварин захворювання почастішали після одомашнення тварин, респіраторні інфекції активно поширилися в результаті створення великих поселень та урбанізації. Протягом століть людство страждало від епідемій чуми, віспи, холери та грипу, а також від хронічних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз та сифіліс.

Згідно з щорічними підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі проживає 38 млн ВІЛ-інфікованих, 14 млн людей із туберкульозом. Щороку реєструють 300–500 мільйонів випадків малярії, 333 мільйони випадків захворювань, які передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, хламідіоз та трихомонадіоз), 3–5 мільйонів випадків холери.

У повсякденному житті ми стикаємося з великою кількістю мікроорганізмів і частина з них може викликати захворювання. Поліцейські перебувають у зоні підвищеного ризику інфікування, адже контактують з великою кількістю громадян, перебувають у небезпечних ситуаціях. Цей посібник допоможе вам розібратися з великою кількістю інформації, ключовими термінами та визначеннями.