Жінки-затримані в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Доповідь баронеси Корстон (2007 р.) «Огляд, що стосується жінок, які перебувають у найбільш уразливому становищі в системі кримінального правосуддя» показала, що завдяки високому рівню складних потреб, соціально-економічним та сімейним наслідкам ув'язнення та різним колом правопорушень, вчинених жінками, існують принципові відмінності між правопорушниками чоловічої та жіночої статі. З огляду на це, очевидно, що для жінок потрібен інший і особливий підхід. Виявляючи потреби та вразливі характеристики затриманих жінок, важливо враховувати:

  • законні права дівчат віком до 18 років;
  • потреби у фізичному та медичному забезпеченні;
  • питання соціального забезпечення дітей/залежних осіб (особливо для одиноких батьків та іноземних громадян);
  • доступ до жіночого персоналу;
  • умови проведення обшуку жінок (повага до гідності та дотримання конфіденційності);
  • достатнє забезпечення чистим змінним одягом;
  • підтверджена або можлива вагітність (особливо при розгляді способів утримання, транспортування та потенційної потреби в додаткових та різних видах їжі та/або напоїв);
  • психічне здоров'я (зокрема, депресія та суїцидальні думки);
  • підвищений ризик самопошкодження;
  • проблеми домашнього насильства та жорстокого поводження;
  • підвищена ймовірність залежності від наркотиків та/або алкоголю;
  • наслідки відокремлення дитини від матері (у випадках, коли у затриманої особи є дитина або немовля, що знаходиться на грудному вигодовуванні).

Якщо жінка знаходиться у періоді менопаузи або менструації, офіцери повинні це враховувати, якщо це може вплинути на умови тримання ув'язненої особи.

Вагітні жінки, які знаходяться під вартою в поліції, можуть мати цілу низку додаткових вимог щодо здоров'я та умов тримання під вартою, і вони можуть мати підвищений рівень фізичної та психічної вразливості.

Додаткова інформація Керівництво факультету судової медицини і криміналістики щодо поводження з вагітними наркозалежними або алкозалежними особами, що тримаються під вартою

Додаткові джерела

Доступ до жіночого персоналу

Затримані жінки повинні мати доступ до співробітників центру тримання під вартою, які є особами жіночої статі, відповідальними за перевірку їхніх соціальних потреб. Правоохоронці повинні забезпечити відповідний доступ в найбільш короткі строки. Якщо у центрі тримання під вартою немає співробітників жіночої статі, жінка-офіцер поліції або жінка-член поліцейського персоналу (бажано, призначена на посаду співробітника центру тримання під вартою), яка працює у місці служби в чи підрозділі, має бути призначена на цю посаду.

Домашнє насильство

Додаткова інформація Інспекція Корпуса констеблів Її Величності (2014). Покращення реагування поліції на випадки домашнього насильства

У своєму звіті 2014 року щодо домашнього насильства Інспекція Корпуса констеблів Її Величності повідомляє, що майже половина жінок, які проходили через систему кримінального судочинства, а потім потрапили до в'язниці, зазнали насильства в сім'ї, а третина – стали жертвами сексуального насильства.

Було встановлено, що попередні випадки насильства сприяють появі проблем з вживанням алкоголю та наркотиків, проблем з психічним здоров'ям та самопопошкодженнями.