Переведення до інших установ згідно з принципами PACE в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Версія від 16:34, 14 березня 2020, створена Admin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Коли дитина чи підліток обвинувачуються у вчиненні злочину, а офіцер центру тримання під вартою видає дозвіл на їх тривале тримання під вартою, офіцер центру тримання під вартою має вжити заходів для того, щоб дитина була взята під нагляд місцевих органів влади, доки вона не постане перед судом. Винятки з цього застосовуються, якщо офіцер центру тримання під вартою засвідчує відповідно до розділу 38 (6) PACE, що:

  1. для будь-якої неповнолітньої особи зробити це неможливо
  2. у випадку неповнолітньої віком щонайменше 12 років немає доступної місцевої відомчої установи, а інші установи не будуть адекватними для захисту суспільства від серйозної шкоди, яку може нанести неповнолітній.

Розділ 38 PACE визначає максимально допустиму вікову межу (16 років) в обох випадках: як для переміщення особи до місцевої відомчої установи, так і повноваження місцевих органів влади затримати передану особу та взяти на себе відповідальність за цю особу у поліції. З цієї причини наступні пункти та Примітки до рекомендацій 16D Кодексу С PACE не застосовуються до затриманих осіб, які досягли 17-річного віку – див. Пункт 1.5A (а) Кодексу С PACE. Це положення зміниться, коли розділ 42 CJCA набуде чинності, а законодавство буде поширюватись на осіб, які досягли 17-річного віку. Положення пункту (а) відповідає високим вимогам і стосується тих випадків, коли неможливо здійснити превезення дитини. У Примітках до рекомендацій 16D Кодексу С PACE зазначено, що:

«Занепокоєння щодо непридатності транспортних засобів та умов пересування, а також відсутності місцевої відомчої установи з метою обмеження свободи, не дає можливості здійснити транспортування дитини чи підлітка. Наявність місцевої відомчої установи є фактором, що може стосуватися лише дитини чи підлітка віком від 12 років, коли інші муніципальні установи не зможуть забезпечити достатній захист інших осіб від таких неповнолітніх. Зобов'язання здійснити транспортування дитини або підлітка до муніципальної установи застосовується також до дитини або підлітка, який обвинувачується вдень (на відміну від дитини чи підлітка, затриманого протягом ночі), з урахуванням вимоги транспортувати дитину або підлітка до суду згідно зі статтею 46 PACE».

Місцеві органи влади мають абсолютне зобов'язання забезпечити перебування дітей та підлітків, які підлягають передачі з-під варти відповідно до Закону про дітей 1989 року. Такі установи можуть бути як відомчими, так і загальними. Прийняття рішення щодо такого розміщення відбувається у два етапи.

Рішення на користь місцевої відомчої установи може бути прийнято лише у випадку, коли необхідно захистити інших осіб від шкоди, яку може завдати затримана неповнолітня особа. Таке рішення приймається лише у виключному випадку.

[Розділ 38 (6А) PACE] визначає серйозну шкоду як «смерть чи серйозну травму фізичного або психологічного характеру» щодо дітей чи підлітків, обвинувачених у вбивстві, або відповідно до Акту про кримінальне [15 правосуддя 2003 року, Розділ 15, Частина 1] (насильницьке правопорушення) або Частина 2 (правопорушення сексуального характеру)

Рішення про ймовірність того, що дитина або підліток схильний здійснити втечу, не повинно становити основу для переміщення такої особи до місцевої відомчої установи.

Коли оцінка щодо розміщення не була виконана поліцією, місцеві органи влади визначають відповідну установу для розміщення дітей та підлітків.

Органи місцевого самоврядування мають способи проведення власного оцінювання для визначення, в якій установі краще розмістити дитину. Оцінювання враховує інтереси добробуту дитини, тобто чи може дитина у віці старше 12 років вчинити втечу або травмувати себе та інших осіб (Положення про дітей (піднаглядне утримання) 1991 року, положення 6 (1) (а), що вносить поправку до Закону про дітей 1989 року, розділ 25 (1)). Діти у віці 10 або 11 років, крім вищевказаного, повинні мати історію зареєстрованих випадків втеч.

Співробітники правоохоронних органів відіграють вирішальну роль у наданні інформації, яка допоможе місцевій владі прийняти рішення. Вони повинні дати чіткі причини відмови у видачі особи під заставу та обґрунтування цього рішення. Поліція також повинна надавати всю інформацію, що стосується ризиків здійснення втеч, історії правопорушень, психічного здоров'я, сімейних обставин та будь-яку іншу інформацію, яка допоможе місцевому органу влади визначити відповідну установу для дитини або підлітка. Формуляр нагляду за особою має супроводжувати всіх дітей та підлітків, яких переміщують з центру тримання під вартою.

У законі чітко зазначено, що відповідальність за визначення установи перебування дитини несе не поліція, а місцева влада.

Якщо поліція вирішила, що транспортувати дитину чи підлітка неможливо, або державний орган вирішив на основі своїх окремих критеріїв, що необхідно помістити дитину до місцевої відомчої установи, але вона недоступна, і, отже, дитина або підліток залишилася в центрі тримання під вартою в поліції, офіцер центру під вартою повинен подати спеціальну довідку до суду (розділ 38 (7) PACE).

Закон не визнає і не дозволяє ситуацію, в якій переведення дитини до місцевої відомчої установи не передбачається і тому дитина або підліток залишається в центрі тримання під вартою поліції. Місцеві органи влади мають абсолютне зобов'язання забезпечувати відповідні установи та, якщо така ситуація виникає, необхідно звернутися до старшого офіцера.

Якщо дитина чи підліток тримався під вартою в поліції протягом ночі після висунення звинувачень з будь-якої іншої причини, крім неможливості транспортування, будь-які «... розумні витрати на його тримання виплачуються з бюджету місцевого органу влади, на території якого дитина/підліток проживає» (Закон про дітей 1989 року, Розділ 21 (3)).

Діти та підлітки будь-якого віку, затримані за порушення умов звільнення під заставу (Розділ 7 Акту про звільнення під заставу 1976 року), або за постановою про неможливість звільнення під заставу (розділ 13 Акту про поліцію та магістерські суди 1980 року) не можуть бути передані до місцевої відомчої установи (як описано вище), і повинні триматись в поліції.

Особи 17-річного віку нині не можуть бути транспортовані згідно з розділом 38 (6) PACE, проте це зміниться, коли вступить в силу розділ 42 CJCA.

Правоохоронці повинні забезпечити наявність стратегічних угод з місцевими органами влади, які забезпечували б виконання цих положень.