Придатність до проведення допиту в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Офіцер з нагляду повинен провести оцінку придатності затриманого до проведення допиту. Якщо виникають сумніви стосовно придатності до проведення допиту, до його початку медичний стан затриманого має оцінити медичний працівник. У разі зміни стану затриманого, може знадобитись повторне обстеження медичним працівником. Недотримання цього правила може завдати шкоди проведенню подальших слідчих процедур. При проведенні оцінки слід визначити ризики для фізичного і психічного добробуту затриманого, а також визначити заходи, які можуть бути необхідні при проведенні допиту.

Фактори, які слід брати до уваги при прийнятті рішення щодо негайного проведення допиту

Проведення негайного допиту затриманих певної групи можливе тільки у випадку, якщо суперінтендант або офіцер вищого рангу вважає, що затримка у його проведенні може призвести до таких наслідків:

  • приховування або пошкодження доказів, пов’язаних з правопорушенням;
  • можливість впливу на третю особу або завдання їй шкоди;
  • серйозна втрата або пошкодження майна;
  • попередження інших осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення, які ще не були арештовані;
  • перешкоджання відшкодуванню майна, отриманого у результаті вчинення правопорушення.

Проведення допитів при будь-яких з цих обставин припиняється, як тільки відповідні наслідки були відвернені (наприклад, додаткові підозрювані були заарештовані) або були задані питання, необхідні для запобігання ризику настання таких наслідків.

Запис рішення

Відповідно до пункту 11.20 Кодексу С PACE, має вноситись запис щодо підстав прийняття кожного рішення стосовно проведення допиту затриманої особи, прийнятого згідно з пунктом 11.18. Див. також Додаток G Кодексу С PACE. Записи в особовій справі повинні містити інформацію, чи проводили офіцери та співробітники центру тримання під вартою оцінку придатності затриманого до тримання під вартою та проведення допиту, будь-які причини сумнівів у придатності затриманого до проведення співбесіди, а також результати оцінки медичного працівника. Якщо якась частина інформації не може бути внесена до особової справи у повному розмірі, офіцери та співробітники центру тримання під вартою повинні внести посилання на її місце знаходження. Такі записи мають бути доступні співробітникам Королівської прокурорської служби для ознайомлення з будь-якими потенційними проблемами психічного здоров’я затриманого або його обмеженої здатності до навчання.