Придатність до проведення допиту в системі Custody Records Великобританії

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Офіцер з нагляду повинен провести оцінку придатності затриманого до проведення допиту. Якщо виникають сумніви стосовно придатності до проведення допиту, до його початку медичний стан затриманого має оцінити медичний працівник. У разі зміни стану затриманого, може знадобитись повторне обстеження медичним працівником. Недотримання цього правила може завдати шкоди проведенню подальших слідчих процедур. При проведенні оцінки слід визначити ризики для фізичного і психічного добробуту затриманого, а також визначити заходи, які можуть бути необхідні при проведенні допиту.

Фактори, які слід брати до уваги при прийнятті рішення щодо негайного проведення допиту[ред. | ред. код]

Проведення негайного допиту затриманих певної групи можливе тільки у випадку, якщо суперінтендант або офіцер вищого рангу вважає, що затримка у його проведенні може призвести до таких наслідків:

  • приховування або пошкодження доказів, пов’язаних з правопорушенням;
  • можливість впливу на третю особу або завдання їй шкоди;
  • серйозна втрата або пошкодження майна;
  • попередження інших осіб, підозрюваних у вчиненні правопорушення, які ще не були арештовані;
  • перешкоджання відшкодуванню майна, отриманого у результаті вчинення правопорушення.

Проведення допитів при будь-яких з цих обставин припиняється, як тільки відповідні наслідки були відвернені (наприклад, додаткові підозрювані були заарештовані) або були задані питання, необхідні для запобігання ризику настання таких наслідків.

Запис рішення[ред. | ред. код]

Відповідно до пункту 11.20 Кодексу С PACE, має вноситись запис щодо підстав прийняття кожного рішення стосовно проведення допиту затриманої особи, прийнятого згідно з пунктом 11.18. Див. також Додаток G Кодексу С PACE. Записи в особовій справі повинні містити інформацію, чи проводили офіцери та співробітники центру тримання під вартою оцінку придатності затриманого до тримання під вартою та проведення допиту, будь-які причини сумнівів у придатності затриманого до проведення співбесіди, а також результати оцінки медичного працівника. Якщо якась частина інформації не може бути внесена до особової справи у повному розмірі, офіцери та співробітники центру тримання під вартою повинні внести посилання на її місце знаходження. Такі записи мають бути доступні співробітникам Королівської прокурорської служби для ознайомлення з будь-якими потенційними проблемами психічного здоров’я затриманого або його обмеженої здатності до навчання.