Як виконати службові обов’язки в умовах пандемії COVID-19? (частина 2: туберкульоз та гепатити)

Матеріал з CustodyWiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В цій частині вебінару ми поговоримо про протидію іншим інфекціям: турбекульозу та гепатиту.

90% громадян України носять в собі бактерії туберкульозу, лікування туберкульозу триває від 6 до 24 місяців. Діагностувати туберкульоз із 98% вірогідністю можна відразу в ізоляторі тимчасового тримання за допомогою спеціальних "катріджів", які автоматично протягом 4 годин роблять аналіз мокротиння і видають результат.

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Вірусні гепатити діляться на дві великі групи: хвороба брудних рук (гепатит А та Е) та гепатити, які передаються через кров (найбільш поширені В та С). Чисті руки, контроль за якістю їжі і води - основні профілактичні заходи. Протидіяти вірусам, які передаються через кров можуть загальні засоби безпеки: проведення медичного огляду в рукавичках, проведення постконтактної профілактики, обережне поводження із колючими та ріжучими предметами .

Про ризики захворіти на вірусний гепатит на туберкульоз для затриманих осіб та поліцейських говорили: Руслан Горяченко, начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України; Володимир Курпіта, експерт у галузі громадського здоров’я, лікар-епідеміолог; Микола Сіома, директор Української Фундації Правової допомоги.